o mnie

Aga Plieth- Kwiatkowska

Architekt wnętrz z dyplomem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, projektantka, grafik, ilustrator. Autorka i współautorka wielu projektów wnętrzarskich, od 2009 roku powstających pod szyldem pracowni projektowej MOJEPOKOJE.

„Studiuję zagadnienia związane z minimalizmem, slow life, upcyclingiem, oraz ekologią co często wykorzystuję w swoich projektach. Jestem zafascynowana terapeutycznymi właściwościami sztuki i kreowanej przestrzeni. Ukończyłam podyplomowe studia z artetarapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Czego się po mnie spodziewać? Kreatywności, profesjonalizmu, doświadczenia, ścisłej współpracy, odpowiedzialności, wnikliwej diagnozy sytuacji, pasji.”

Założenia

Kształt przestrzeni w jakiej żyjemy, materiały, kolory, światło, tekstury, którymi się otaczamy mają ogromny wpływ na to kim jesteśmy i jacy stajemy się z czasem przystosowując swoje ciało i umysł do niedostrzeżonej lub zignorowanej, nawet drobnej niewygody. Filozofie wschodnie mówią o tym, że każdy wyszczerbiony talerz, z którego korzystamy na co dzień, pozbawia nas życiowej „dobrej” energii.

Zdrowo jest korzystać ze zdrowych przedmiotów, funkcjonować w przestrzeni, gdzie zadbaliśmy o porządek, prostotę rozwiązań, naturalne materiały, swobodny przepływ powietrza, odpowiednią ilość światła. To właśnie nazywam luksusem. Nie osiąga się tej jakości wielkimi pieniędzmi wydanymi na meble czy inne elementy wyposażenia. Osiąga się ją głęboką analizą stanu istniejącego, zrównoważonymi krokami by „uzdrowić” sytuację oraz swego rodzaju skromnością.

Celem moich projektów jest stworzenie przestrzeni najdogodniejszej dla użytkownika, zawsze w dialogu, z dbałością o jego potrzeby. Szukam rozwiązań ponadczasowych i pełnych harmonii.

Jak pracuję?

  • Spotkanie wstępne. Zainteresowanym projektem proponuję spotkanie wstępne, najchętniej w przestrzeni przeznaczonej do metamorfozy. Jest to okazja by określić zakres naszej interwencji, opowiedzieć o celu projektu, potrzebach oraz poznać to miejsce.
  • Inwentaryzacja. Pracę rozpoczynam od wizyty na budowie, aby poznać i zrozumieć daną przestrzeń. Dokonuję dokładnych pomiarów, które są podstawą do wykonania rysunków technicznych. Na miejscu wykonuję też dokumentację fotograficzną. W przypadku kiedy mieszkanie nie jest jeszcze oddane do użytkowania, pracuję na rysunkach dostarczonych przez Klienta.
  • Koncepcja. Po starannej analizie Państwa oczekiwań oraz możliwości technicznych danej przestrzeni przygotowuję kilka propozycji nowego układu funkcjonalnego i aranżacyjnego w postaci rzutów z góry oraz plansze- tzw. moodboardy z zestawieniem poszczególnych materiałów, kolorów, tekstur czy innych elementów mogących tworzyć atmosferę danego wnętrza.
  • Wizualizacje. Dla każdej przestrzeni nad którą pracuję powstają wizualizacje 3d, które w realistyczny sposób pokazują jak będzie wyglądało dane wnętrze, jaka będzie jego kolorystyka, faktury materiałowe i formy projektowanych elementów. Wspólnie z Klientem weryfikujemy koncepcję i podejmujemy ostateczne decyzje.
  • Dokumentacja techniczna. Projekt zostaje przygotowany w postaci rysunków technicznych: zwymiarowanych rzutów i widoków ścian z odniesieniami do wszelkich wykorzystanych materiałów wykończeniowych, sposobu ich układania (np. płytki, podłogi). Szczegółowo przygotowany projekt, który zawiera opis i rysunki techniczne pozwala prowadzić prace projektowe w sposób ciągły i bez zbędnych napięć.

Jeśli masz ochotę zajrzeć na mojego bloga o rękodziele, remontach i arteterapii, zapraszam Cię serdecznie!

Poza projektowaniem wnętrz zajmuję się również grafiką. Znajdziesz tu moje graficzne portfolio.